Faiz Kararları Neden Büyük Kazanç Fırsatları Sunar?

Merkez Bankaları yıl içerisinde belirli aralıklarla toplanıp o ülke para birimi için son derece kritik olan para politikası kararlarını verirler. Bu toplantılarda yalnızca faiz değil, aynı zamanda tahvil alımı gibi parasal genişleme veya tam tersi parasal sıkılaştırmaya yönelik adımlar atılır veya ileriye yönelik sözlü yönlendirmeler yapılır. Bu toplantılar, alınan bu önemli kararların piyasalara getirdiği hareketlilik sebebiyle forex yatırımcıları tarafından ise çok yakından takip edilir ve önemli kazanç fırsatları sunar.

 

Örneğin; 2015 Aralık ayında Fed’in seneler sonra verdiği ilk faiz artırım kararını hatırlayalım. Piyasalar karar öncesi beklentiyi o kadar çok satın almıştı ki 25 baz puanlık faiz artırımı sonrası Dolar kısa süreliğine değer kaybetmişti. Ancak bu kararın sindirilmesiyle birlikte ilerleyen dönemde Dolar’ın giderek güçlendiği ve diğer ülke para birimlerine göre hızlı şekilde değer kazandığını görmüştük. Bu süreçte Dolar lehine pozisyon alan yatırımcılar ise çok net işlem fırsatları yakalamışlardı.

 

Şimdi ise Eylül ayında arka arkaya Merkez Bankaları faiz kararlarını açıklayacaklar. 12 Eylül’de Avrupa Merkez Bankası ve TCMB, 18 Eylül’de Fed, 19 Eylül’de ise İngiltere Merkez Bankası, İsviçre Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası kararları piyasaları sallayacak. Özellikle de ECB, Fed ve TCMB’den beklenen faiz indirimlerinin başta EURUSD ve USDTRY olmak üzere tüm paritelerde büyük kazanç fırsatları yatırımcıların karşısına çıkacak.

 

KISACASI BU AY UZUN SÜRE SONRA İLK KEZ BU KADAR NET FIRSATLAR ARKA ARKAYA GELECEK. SİZ DE BU FIRSATLARI HEMEN KAZANCA ÇEVİRMEK İSTİYORSANIZ ZAMAN KAYBETMEDEN BURAYA TIKLAYARAK HESABINIZI AÇIN, YATIRIMINIZI YAPIN VE AYNI GÜN İŞLEMLERE BAŞLAYIN!

Ücretsiz Bilgi için Aranmak İstiyorum

    Hızlı Para Çekimi ve 35+ Bin Aktif Yatırımcı ile Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Firmasıyız!
    close-image